Distanční výuka od 5.4. – 11.4.

Téma : ZVÍŘATA
➢ Pohádka – Setkání s paní Krtonožkou (viz níže) Povídáme si s dětmi o zvířátkách – ukázka z Encyklopedie zvířat (pokud máte doma) • Domácí/hospodářská zvířata • Zvířátka (název samec/samice) a jejich mláďata – ukázka • Jak nám zvířátka pomáhají – jaký užitek člověku dává chov zvířat ( slepice – vajíčka, kráva – mléko, …) • Kde žijí? (země, voda, vzduch) • Jaké vydávají zvuky? • Jaké žijí u nás/jinde na Zemi? • Upozornění na bezpečnost (nebezpečí) • Jak se jmenuje nemocnice pro zvířátka/ kdo se o zvířátka stará (zvěrolékař) • NEZAPOMENOUT na Vlaštovky, které se nám vracejí z teplých krajin – ukázka jak vypadá (viz obrázek), co jedí, kde žijí,…
➢ Vytleskávání jednotlivých zvířat (určování počtu slabik)
➢ Pracovní list – „Had“ – grafomotorika – nejprve jednotlivé čáry obtáhni a pak zkus pokračovat sám
➢ Pracovní list „Zvířátka“– prostorová orientace PŘED, ZA – postupuj dle pokynů
➢ Písnička – „Když jsem já sloužil“  viz video: https://www.youtube.com/watch? v=Kpaf7HwiTkY
Cvičení :
• Jóga pro děti – „ Výlet do ZOO“ – https://www.youtube.com/watch?v=u8ZfMLC2ElQ • PH – „Domácí zvířátka „ Zacvičíme si jako zvířátka ( RAK – chůze vzad, ČÁP – zvedání nohou při chůzi, rukami klapat, KŮŇ – běh poskočný, KOČKA – lezení (dotýkáme se koleny země, PES – lezení (nedotýkáme se koleny země), HOLUB – běh s upaženýma rukama,…)
Nápady na tvoření :
• Kočička z novin pomůcky : novinový papír, lepidlo, černá fixa
Vystřihneme šablonu kočky (viz níže), poté natrháme novinový papír na malé kousíčky a polepíme jimy celou kočku. Nakonec dokreslíme černým fixem čumáček a oči.
• „Prasátko Peppa“ pomůcky : pastelky (voskovky), houbička na nádobí nebo vata, černá barva (vodová nebo tempera)
Vystřihneme šablonu prasátka (viz níže), děti prasátko vybarví. Pak si vezmou kuchyňskou houbičku nebo kousek vaty, kterou namočí do černé barvy a natiskají na prasátko fleky.