Masopust v žabičkách.

Masopust v žabičkách.

V tomto týdnu nás čekalo masopustní veselí. Proto jsme se snažili si fašank užít co nejvíce. Modelovali jsme koláče a učili se kolik máme půlek a čtvrtek. Tvořili jsme krásné masopustní šaškovské čepice z geometrických tvarů. Nesměli chybět ani masky a protože k nám nejezdí divadlo, připravily si paní učitelky pro nás ve čtvrtek divadelní představení: „Fánek a masopustní průvod.“ , který měl dětem zopakovat masopustní tradici. Přišla se podívat i malá kuřátka, která s námi oslavila celé dopoledne. Po tanci na masopustní a lidové písně nás čekala také hostina. V pohybových hrách jsme měli koláčovou válku, nebo jsme míchali směs na jitrnice a váleli jitrnice. Za doprovodu hudebních nástrojů a masopustních písní, jsme si udělali malý průvod v MŠ. Více foto na rajčeti.