Učíme se o počasí a koloběhu vody.

Učíme se o počasí a koloběhu vody.

Počasím jsme navázali na roční období a udělali jsme si pomyslné hodiny, které nám ukazují čas strávený v různém období a jaké tam je počasí. Společně jsme se pustily do tvorby mraků. Samostatně pak do tvorby kapek a sluníček. Nesmí chybět ani počítání kapek a není to žádná sranda. Vždyť těch kapek je přeci tolik…

Na kapky jsme navázali koloběhem vody a dozvěděli jsme se, jak taková kapka cestuje v přírodě. A abychom se seznámili blíže s vodou jako takovou, pokoušeli jsme jí v různých pokusech. Od tvorby studené páry, která stoupá nahoru zpátky do mraků, přes ochutnávku sladké vody a mořské vody (slaná), zkoumání vody podle hmatu, vůně a nakonec jsme si udělali duhu. Milá maminko a tatínku, vody je málo a musíme se i ní starat, vždyť dává život…